4 Ocak 2012 Çarşamba

ACILI VE BOL BAHARATLI ŞEHRİYE ÇORBASIBu soğuk kış aylarında içimizi sıcacık bir çorbadan başka hangi yemek ısıtabilirki... Bizim evde pek çorba içilmez, özellikle yaz aylarında; belli başlı çorbalar hariç.Eşimin ve kızımın çorbayla pek bir araları yoktur ama benim; yemekte çorba ve salata olsun yeter.Bu çorbayıda dün akşam çok üşüdüğüm için yaptım sanırım. Bol baharatlı ve acılı.Aslında bildiğimiz klasik şehriye çorbası.Dediğim gibi sadece baharatı bol.Salçayıl yağda kavuruyoruz üzerine şehriyeleride ekleyip biraz daha kavurduktan sonra nane,karabiber,kırmızı biber,kimyon ve pul biberi bol bol ekleyip tabi tuzu unutmuyoruz :) sonra suyunu ilave edip bir güzel pişiriyoruz.Biz ailecek taze baharatı çok severiz yanında taze nane ve kurutulmuş ekmeklerle hııııımmmm içinizi ısıta ısıta çorbanızı yudumluyorsunuz :)))

7 yorum:

tatesal dedi ki...

sıcacık çorbandan tattım,ellerine sağlık canım şifalar olsun sizlere...mutlu yıllar

ANALI KIZLI HER TELDEN dedi ki...

tatesalcım teşekkürederim canım afiyet olsun aranıza tekrar dönmek çok güzel

Fatma dedi ki...

canım güzel ziyaretin için çok teşekkür ederim
bende bu harika bloğu tanımış oldum
sıcacık nefis çorbandan bir kase alayım kahvaltıyı onunla yapsam ne iyi olur:)
başarılarının devamını dilerim canım sevgiler görüşmek dileğiyle:))

ANALI KIZLI HER TELDEN dedi ki...

fatmacım çok teşekkür ederim tabi nedemek dolduruyorum hemen bir kase afiyet olsun

bülbülünyeri dedi ki...

Canım,
ellerine sağlık. Şu anda üzerimde hafif bir kırıklık var. Bu sıcacık çorba, üstelikte acılı ne güzel olur. Ellerine sağlık. Hiç hayır demem sıcacık çorbaya.
2012 nin tüm güzellikleri getirmesi dileğiyle,
Sevgiyle kal.

Çiçeklendim Ben dedi ki...

Benim annem de aynı şekilde yapıyor Yağda adana biber salçasını kavuruyoruz.:)) Miss gibi:)Elinize sağlık:)

ANALI KIZLI HER TELDEN dedi ki...

bülbülün yeri geçmiş olsun canım hemen bir kase gönderiyorum sıcak sıcak iç afiyet bal şeker olsun şifa olsun.2012 hepimize güzel yüzünü gösterir inş.

çiçeklerndim ben mi desem hayatımı seviyorum mu desem nedesem çok teşekkür ederim tabi adana salçasıyla daha mükemmel oluyor yakın arkadaşım adanalı arad bana da getiriyor salçanızdan müthiş bişey diğer salçaları alıp yiyesi gelmiyor insanın